poniedziałek, 23 września 2013

Odświeżam i zachowuję wspomnienia...


Niedawno pisałam o swoim garażowym znalezisku.
 Teraz muszę się Wam pochwalić kolejnym :-))))
Mam dylemat czy realizować swoje szyciowe pomysły czy jednak odłożyć na chwilę szycie i tak jak w tytule "odświeżyć" wspomnienia.
Kilka dni temu przytachałam do domu fotel, który należał do dziadka mojego męża. Fotel miał trafić na śmietnik ale ja na to nie pozwoliłam - mój mąż jest załamany, że w domu pojawił się klamot.  Usilnie namawia mnie żeby fotel zawieźć na działkę ale ja twardo obstaję przy swoim. Odnowię go i będzie jak nowy :-) Czeka mnie przy nim trochę pracy (ale chyba szlifowanie i odmalowywanie zostawię na cieplejsze dni) muszę zrobić nowe obicie, łącznie z wymianą gąbki. Ale co tam, dam radę!!!
A o to mój nowy stary albo stary nowy mebel. Oczywiście jeszcze przed "reanimacją" :-)


A to kolejne znalezisko :-) Tym razem mam do odnowienia skrzynię. Kiedyś należała do mojego męża babci - ale ja mam dobrze z tym moim mężem :-) za to mąż nie ma chyba tak dobrze ze mną - twierdzi, że to badziew ale ja widzę w tym fajną rzecz, która bardzo mi się przyda.
Niestety to również wymaga dużo mojej pracy. Muszę wszystko rozkręcić (nie gubiąc przy tym śrubek), wyszlifować, pomalować i chyba skuszę się na zabezpieczenie lakierem.
Ja podobnie jak babcia będą wykorzystywać tą skrzynię do przechowywania akcesoriów krawieckich. 
Nie dość że jestem bogatsza o skrzynię to przybyło mi jeszcze sporo nici, igieł i guzików - skrzynia była wraz zawartością. 
A na koniec bluzka. Kupiłam ją w Diorze, była wielka i miała okropną długość rękawów. Wyglądała jak babciowa bluzka. Bardzo spodobał mi się kolor i to że nie trzeba jej prasować ;-) Świetnie się sprawdziła w upalne dni - luźna i przewiewna. To jeden z moich wakacyjnych uszytków.
3 komentarze:

 1. Jak masz jakiś pomysł na renowację, poza tym dużo chęci , to mebla nie wyrzucaj:) Może stać się bardzo ciekawą rzeczą, z historią:)

  Bluzeczka bardzo ładna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi skrzyneczka przypadła do gustu :-) Fotel zresztą też bardzo fajny :-) Bluzeczka prezentuje się świetnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już widzę oczyma wyobraźni jak ten fotel pięknie będzie wyglądać bo ma on potencjał.

  OdpowiedzUsuń